Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

“Bonava” jaunajam projektam Teikā nosvinēti spāru svētki

11.05.2022, 09:12

Vadošais mājokļu attīstītājs “Bonava Latvija” 29. aprīlī atzīmējis jaunā dzīvojamo māju projekta Teikā, Ropažu ielā 16, pirmās ēkas spāru svētkus. Piecu stāvu dzīvojamā ēka sastāvēs no 40 moderniem un ilgtspējīgiem divu līdz četru istabu dzīvokļiem, un tās būvniecību plānots pabeigt šī gada novembrī. Kopā bijušās Vidzemes maiznīcas teritorijā paredzēts izbūvēt trīs piecu stāvu daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas, būvniecībā un teritorijas labiekārtošanā ieguldot 20 miljonu eiro.

Jaunā projekta pirmā ēka ar 40 funkcionāliem un videi draudzīgiem divu līdz četru istabu dzīvokļiem platībā no 37 līdz 81 kvadrātmetram tiks nodota tās topošajiem iemītniekiem jau šī gada beigās. Tāpat norisinās arī projekta otrās ēkas – 80 dzīvokļu – būvniecības darbi, ko paredzēts pabeigt nākamā gada pavasarī. Savukārt projekta trešās un vislielākās – 100 dzīvokļu ēkas – būvniecību plānots uzsākt šī gada rudenī. Visu projektu paredzēts pabeigt līdz 2024. gada sākumam, nodrošinot mūsdienīgu dzīvesvietu vairāk nekā 500 iedzīvotājiem.

“Šī projekta vislielākais trumpis ir tā atrašanās vieta ar visām pilsētas centra priekšrocībām – pārdomātu un ērtu satiksmes infrastruktūru un tuvumā esošiem pakalpojumu un tirdzniecības objektiem. Teika pēdējos gados viennozīmīgi kļuvusi par vienu no sociāli aktīvākajām un inovatīvākajām pilsētas daļām, pretendējot uz vietējās Silīcija ielejas statusu, vienlaikus saglabājot apkaimei raksturīgo mierpilno dzīves ritējumu un nošķirtību no centra kņadas. Tieši tāpēc topošā projekta mājokļi būs ideāli piemēroti jaunajām ģimenēm un speciālistiem, kuriem svarīga iedvesmojoša, cilvēkiem draudzīga un zaļa vide,” norāda “Bonava Latvija” mārketinga un pārdošanas vadītājs Kaspars Ekša.

Pašlaik aptuveni 80% no visiem pirmās ēkas dzīvokļiem ir jau pārdoti vai rezervēti, vienlaikus, turpinot attīstību, nākamnedēļ tiks uzsākta projekta otrās mājas nākamās kāpņu telpas dzīvokļu tirdzniecība.

Domājot par ēku funkcionalitāti, katrā mājā būs pieejams lifts, savukārt pagraba līmenī izbūvētas plašas un drošas personīgās noliktavas, kur novietot velosipēdus un citas lielgabarīta mantas, tādējādi atbrīvojot vairāk vietas dzīvoklī. Tāpat komforta un labsajūtas līmeņa uzturēšanai katrs dzīvoklis tiks aprīkots ar modernu gaisa apmaiņas sistēmu, nodrošinot telpās vienmēr patīkamu klimatu. Projektā liela uzmanība pievērsta ilgtspējai un vides aizsardzībai – pie katras ēkas būs pieejama ar nojumi aprīkota velonovietne, savukārt pie iebrauktuves teritorijā tiks ierīkots publiskais elektrouzlādes punkts. Tāpat, rūpējoties par drošas un bezrūpīgas vides nodrošināšanu, projekta teritoriju paredzēts iežogot un aprīkot ar videonovērošanu. Visu trīs ēku iedzīvotāju lietošanai teritorijā tiks izbūvēta arī plaša virszemes autostāvvieta ar vairāk nekā 170 vietām.

Par “Bonava Latvija”

“Bonava Latvija” īsteno gan ekonomiskā, gan biznesa segmenta mājokļu attīstīšanu, būvniecību un pārdošanu Rīgā saskaņā ar augstākajiem skandināvu kvalitātes un funkcionalitātes standartiem. Attīstot projektus Rīgā un Pierīgā, “Bonava Latvija” nodrošina mūsdienīgu un Rīgas iedzīvotājiem pieejamu alternatīvu novecojušajam dzīvojamajam fondam. Kopumā būvniecības stadijā 2022. gadā būs 1289 dzīvokļi septiņos projektos, un līdz gada nogalei plānots pabeigt 362 dzīvokļu būvniecību.

“Bonava Latvija” ir lielākais nekustamo īpašumu attīstītājs Latvijā, kura mātesuzņēmums “Bonava” ir vadošais nekustamo īpašumu attīstītājs Ziemeļeiropā. “Bonava” rada mājas un apkaimes kopš aizvadītā gadsimta trīsdesmitajiem gadiem. Pašlaik uzņēmumā strādā aptuveni 2100 darbinieki, un tas attīsta dzīvojamo māju projektus Vācijā, Zviedrijā, Somijā, Norvēģijā, Sanktpēterburgā, Igaunijā, Lietuvā un Latvijā, 2021. gadā sasniedzot apgrozījumu 1,5 miljardu eiro apmērā. “Bonava” akcijas tiek kotētas “Nasdaq” biržā Stokholmā. Vairāk par “Bonava”: www.bonava.lv.