Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

Ķengaragā uzsākta Bonava jaunā dzīvojamo māju projekta ar 232 dzīvokļiem būvniecība

20.06.2022, 11:53

Vadošais mājokļu attīstītājs “Bonava Latvija” uzsācis pirmās daudzdzīvokļu ēkas būvniecību topošajā dzīvojamo māju projektā “Blūmendāles mājas”, kas atradīsies Ķengaragā, Prūšu ielā 1E. Pirmo ēku ar 58 dzīvokļiem paredzēts nodot ekspluatācijā līdz nākamā gada rudenim, savukārt visa projekta, kas kopā sastāvēs no četrām piecu stāvu ēkām ar kopumā 232 dzīvokļiem, būvniecību plānots pabeigt līdz 2026. gadam, attīstībā investējot 19 miljonus eiro.

Attīstītājs “Bonava Latvija” šomēnes uzsācis pirmās daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas būvniecību topošajā jauno mājokļu projektā “Blūmendāles mājas”, kas atradīsies vienā no šobrīd dzīvošanai pieprasītākajām Rīgas apkaimēm – Ķengaragā, Prūšu iela 1E. Piecu stāvu ēka, kuras būvniecību plānots pabeigt līdz nākamā gada rudenim, sastāvēs no 58 komfortabliem un energoefektīviem divu līdz četru istabu dzīvokļiem platībā no 42,7 līdz 73,9 kvadrātmetriem, nodrošinot ilgtspējīgu dzīvesvietu vairāk nekā 100 iedzīvotājiem. Pašlaik interesentiem iegādei pieejami ēkas pirmās kāpņu telpas dzīvokļi, no kuriem aptuveni 25% ir jau pārdoti vai rezervēti.

Uzņēmuma pārdošanas un mārketinga vadītājs Kaspars Ekša norāda, ka, pateicoties attīstītajai transporta infrastruktūrai, pieejamajiem pakalpojumu un tirdzniecības objektiem, izglītības iestādēm kā arī atjaunotajai Daugavas promenādei, Ķengarags šobrīd uzskatāms par ļoti pieprasītu apkaimi dzīvošanai. “Ja svarīgs dabas tuvums un vienlaikus ērta un ātra pilsētas centra pieejamība, projekts “Blūmendāles mājas” būs ideāls risinājums tiem, kuri vēlas dzīvot mierpilnā un nesteidzīgā vidē ar visu nepieciešamo rokas stiepiena attālumā”, uzsver Ekša.

Ievērojot “Bonava Latvija” līdzšinējo būvniecības pieredzi un augsto pieprasījumu pēc mūsdienīgas un funkcionālas vides, arī jaunā projekta dzīvokļu īpašniekiem katram būs pieejama slēdzama personīgā noliktavas telpa, kur novietot dažādas ikdienā mazāk nepieciešamas lietas un priekšmetus. Tāpat katra dzīvokļa iemītniekiem būs iespēja baudīt neaizmirstamus brīžus uz personīgā balkona. Savukārt patīkamai brīvā laika pavadīšanai un atpūtai projekta labiekārtotajā un slēgtajā teritorijā tiks iekārtotas plašas zaļās zonas, bērnu rotaļu laukumi un vingrošanas stacijas pieaugušajiem. Būs padomāts arī par velo kultūras piekritējiem, projektā izvietojot slēgtā tipa velonovietnes.

Rūpējoties par vides aizsardzību un ilgtspēju, projekta “Blūmendāles mājas” katrā dzīvoklī tiks ierīkota individuāla ventilācijas sistēma ar rekuperāciju, uz māju jumtiem tiks uzstādīti saules bateriju paneļi, kas daļēji nodrošinās ēku energopatēriņu, ražojot zaļo enerģiju, savukārt daļa autostāvvietu tiks aprīkotas ar elektroauto uzlādei nepieciešamo infrastruktūru.