Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

Ziepniekkalnā izbūvēta jauna iela – Reimermuižas iela; pilnībā rekonstruēta arī blakus esošā Tumes iela

29.08.2023, 14:04

Ieguldot vairāk nekā 1 miljonu eiro, vadošais mājokļu attīstītājs “Bonava Latvija” Ziepniekkalnā izbūvējis un nodevis satiksmes dalībnieku lietošanā līdz šim neeksistējošo Reimermuižas ielu, kā arī pilnībā rekonstruējis blakus esošo Tumes ielu, tādējādi nodrošinot kvalitatīvu piekļuvi vairākām savrupmājām un pašvaldības īpašumiem. Līdz ar ielu izbūvi rekonstruēti vai no jauna ierīkoti arī būtiskākie pilsētas inženiertīkli.

Nekustamo īpašumu attīstītājs “Bonava Latvija” Ziepniekkalnā šī gada augustā pabeidzis darbus pie līdz šim neeksistējošās Reimermuižas ielas un saistīto pilsētas inženierkomunikāciju būvniecības. Ar 180 metru garās un ar bruģi klātās Reimermuižas ielas izbūvi atrisināts jautājums par iespēju komfortabli piekļūt vairākiem Misas ielas privātīpašumiem, kā arī vairākiem pašvaldības zemesgabaliem.

Tāpat darbu ietvaros 250 metru garumā pilnībā rekonstruēta arī blakus esošā Tumes iela – tā izveidota par pilnvērtīgu divu joslu ielu ar platām gājēju ietvēm abās pusēs, turklāt rekonstrukcijas gaitā izbūvēta arī jauna lietusūdens kanalizācija, ierīkots jauns ūdensvads, elektrotīkli, ielas apgaismojums, kā arī ievilkti jauni vājstrāvas tīkli. Gar Tumes ielu izveidotas arī vairākas autostāvvietas, kur apkaimes iedzīvotāji un Ziepniekkalna kapu apmeklētāji turpmāk varēs novietot savas automašīnas.

Ielu izbūves darbi veikti arī Ķengaragā esošās Prūšu ielas apkārtnē, kur apkaimes iedzīvotāju lietošanai nule kā nodots jauns 130 metru garš ielas posms, kas savieno Prūšu ielu ar pašvaldībai piederošo stadionu, Rīgas 65. pamatskolu un diviem blakus esošajiem bērnudārziem, kā arī 185 metru garumā rekonstruēta iekšpagalma iela. Būvniecības ietvaros veikta arī elektrotīkla un ielu apgaismojuma ierīkošana, lietus kanalizācijas un ūdensvada rekonstrukcija un izbūve. Apkaimes iedzīvotāju ērtībām attīstītājs par saviem līdzekļiem izbūvējis arī jaunu gājēju celiņu, kas veido pieslēgumu Prūšu ielai.

Ziepniekkalnā un Ķengaragā īstenotā pilsētas ielu izbūve ir daļa no “Bonava Latvija” jauno mājokļu projekta “Pīlādžu mājas” Tumes ielā 25 un projekta “Blūmendāles mājas” Prūšu ielā 1E realizācijas un apkārtējās teritorijas labiekārtošanas ieceres. Kopējās “Bonava Latvija” veiktās investīcijas pilsētas infrastruktūras attīstībā abās minētajās apkaimēs pārsniedz 1,6 miljonus eiro.