Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

Profesionālajā īres tirgū būtisks papildinājums: Krasta masīvā nodots ekspluatācijā zaļākais īres nams Latvijā

27.09.2023, 12:23

Ieguldot vairāk nekā 8 miljonus eiro, vadošais mājokļu attīstītājs “Bonava Latvija” nodevis ekspluatācijā savu pirmo tikai īrei paredzēto un speciāli šim mērķim projektēto daudzdzīvokļu ēku ar 96 energoefektīviem un funkcionāliem divu un trīs istabu īres dzīvokļiem. Deviņu stāvu ēka atrodas Krasta masīva apkaimes iedzīvotājiem jau zināmajā jauno mājokļu projektā “Krasta kvartāls”, Grēdu ielā 17. Pateicoties saules paneļu stacijām, elektroauto uzlādes iekārtām un ilgtspējīgai lietusūdens apsaimniekošanas infrastruktūrai, jaunais īres nams uzskatāms par ilgtspējīgāko un zaļāko šādas funkcijas ēku Latvijā.

“Saskaņā ar nekustamo īpašumu konsultāciju kompānijas “Colliers” datiem šobrīd profesionālo īres tirgu Rīgā un Pierīgā veido nedaudz vairāk nekā 3500 mājokļu. Ja raugāmies tikai uz jaunajiem projektiem, šādu mājokļu ir aptuveni 1000. Līdz ar to man ir patiess gandarījums, ka ar mūsu pirmā īres nama pabeigšanu esam spējuši būtiski papildināt profesionālā īres tirgus mājokļu fondu, piedāvājot īrniekiem energoefektīvus, daļēji labiekārtotus pārdomāta plānojuma dzīvokļus, kuru augsto kvalitāti garantējam gan kā projekta autors un būvnieks, gan kā profesionāla īres servisa nodrošinātājs, šajā lauciņā aizgūstot labāko pieredzi no mūsu Skandināvijas kolēģiem,” saka “Bonava Latvija” valdes priekšsēdētājs Mareks Kļaviņš.

Jaunajā īres namā Grēdu ielā 17 izbūvēti 96 moderni un funkcionāli divu un trīs istabu dzīvokļi platībā no 34 līdz 62 kvadrātmetriem, kuri aprīkoti ar jau iebūvētu virtuvi un visu nepieciešamo sadzīves tehniku – ledusskapi, trauku mazgājamo mašīnu, plīti, iebūvētu cepeškrāsni, tvaika nosūcēju, kā arī aprīkotu vannasistabu ar dušu vai vannu, veļasmašīnu ar žāvētāju un spoguļskapīti. Dzīvokļos uzstādīti arī vairāki iebūvējamie drēbju skapji, apgaismes ķermeņi, spoguļi un aizkaru stangas ar dienas aizkariem.

Vienmēr patīkama komforta nodrošināšanai visi īres dzīvokļi aprīkoti ar individuālu ventilācijas sistēmu, savukārt ēkas pagrabstāvā pieejamas slēdzamas personīgas noliktavas telpas, kur mājas iemītniekiem uzglabāt ikdienā mazāk nepieciešamas lietas. Tāpat katram dzīvoklim pieejams balkons, no kura baudīt skaistus skatus un apkārtējo ainavu. Īrniekiem par atsevišķu samaksu būs iespēja īrēt arī blakus ēkai izbūvētās autostāvvietas.

Īres namā liela uzmanība pievērsta ilgtspējai – elektroenerģijas izmaksu samazināšanas nolūkā uz ēkas jumta uzstādīta saules paneļu stacija, savukārt daļa autostāvvietu aprīkotas ar elektroauto uzlādes infrastruktūru. Ilgtspējīgi risinājumi atrodas arī ēkai pieguļošajā teritorijā – applūšanas risku mazināšanai un lietusūdens efektīvai apsaimniekošanai zemesgabalā ierīkotas ievalkas.

Īres nama publiskais atklāšanas pasākums notiks 7. oktobrī no plkst. 12.00 līdz 16.00.