Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

Kopīgā asins ziedošana

21.02.2022, 16:49

Šobrīd Valsts asinsdonoru centra (VADC) asins krājumi ir krietni patukšojušies, tādēļ vadošais mājokļu attīstītājs “Bonava Latvija”, piedaloties uzņēmuma “Decathlon Latvija” darbiniekiem un ciemata “Dreilinga mājas” iedzīvotājiem, 21. februārī ciemata teritorijā (Robežu ielā 19) īstenos kopīgu asins ziedošanas iniciatīvu. Donoru autobusā, kas pirmdien būs novietots pie “Dreilinga mājām” laikā no plkst. 10.00 līdz 14.00, iniciatīvai pievienoties aicināti arī citi apkārtējo māju iedzīvotāji un uzņēmumu darbinieki.

“Šobrīd ir ļoti svarīgi atjaunot asins krājumu, lai ārsti varētu palīdzēt visiem pacientiem, kuriem dzīvības glābšanai nepieciešami asins komponenti. Ierasti uzņēmumiem ir būtiska loma donoru kustībā, taču attālinātā darba apstākļos izbraukumi uz birojiem notiek samērā reti. Esam gandarīti par “Bonava Latvija” iniciatīvu izbraukuma rīkošanā. Ar “Bonava” un ”Decathlon” sadraudzējāmies pagājušajā gadā, kad izbraukumos uz katru no uzņēmumiem asinis ziedoja 30 cilvēku, kas palīdzējuši ārstiem izglābt teju 100 dzīvību. Ceram uz uzņēmumu darbinieku un apkaimes iedzīvotāju atsaucību arī 21. februārī,” akcentē VADC direktore Egita Pole.

Līdz ar plānveida operāciju atsākšanos visās Latvijas slimnīcās pieprasījums pēc asins komponentiem kļuvis īpaši aktuāls. Lai nodrošinātu visus pacientus ar nepieciešamajiem asins komponentiem, VADC lūdz visu asinsgrupu donorus būt atsaucīgiem, ziedojot asinis gan izbraukumos, gan pastāvīgajās ziedošanas vietās.

„Mums kā ilgtspējīgam attīstītājam ir svarīgi radīt ne tikai kvalitatīvus un videi draudzīgus mājokļus, bet arī veicināt iedzīvotāju labsajūtu un harmonisku savstarpējo attiecību veidošanu. Laimīgu apkaimju radīšana ir mūsu pamatmisija, vienlaikus, kā mēs visi zinām, – laimīgs cilvēks ir arī veselīgs cilvēks, tādēļ šādā iniciatīvā, kur varam sniegt reālu palīdzību un, iespējams, pat izglābt kādam dzīvību, iesaistījāmies nedomājot,“ norāda “Bonava” procesu un ilgtspējas vadītāja Baltijā Agnese Gaile.

Ziedot asinis drīkst gan pret Covid-19 vakcinēti, gan nevakcinēti cilvēki, pēc jebkuras Latvijā apstiprinātas Covid-19 vakcīnas nogaidot 7 dienas, kā arī personas, kas izslimojušas Covid-19, 7 dienas pēc pilnīgas izveseļošanās.

Vesels cilvēks asinis var ziedot 4–5 reizes gadā, ievērojot 9 nedēļu intervālu starp asins nodošanas reizēm. Par asins donoru var kļūt cilvēki vecumā no 18 līdz 65 gadiem. Donora svars nedrīkst būt mazāks par 50 kg, un pirms asins nodošanas nedrīkst lietot alkoholu un smēķēt. Ziedojot asinis, jāuzrāda personu apliecinošs dokuments. Vairāk par asins nodošanas iespējām skatīt šeit

Uzņēmums “Bonava Latvija” kopīgu asins ziedošanu organizē jau otro reizi. Pagājušā gada rudenī līdzīga iniciatīva tika īstenota attīstītāja dzīvojamo māju projektā “Krasta kvartāls”, toreiz piedaloties tikai paša uzņēmuma darbiniekiem. Šajā gadā uzņēmums dzīvību glābšanā iesaistīs ne tikai savus darbiniekus, bet arī savu projektu iedzīvotājus, piepulcinot apkaimju uzņēmumus, un tādā veidā spers nākamo soli sadarbības ar VADC stiprināšanā.