Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

Torņakalnā taps jauns dzīvojamo māju kvartāls ar vairāk nekā 400 dzīvokļiem

12.12.2023, 15:58

Vadošais mājokļu attīstītājs “Bonava Latvija” Torņakalnā, teritorijā starp Vienības gatvi un Jelgavas ielu, iecerējis uzbūvēt jaunu dzīvojamo māju kvartālu, kas sastāvēs no deviņām dzīvojamām ēkām ar vairāk nekā 400 divu līdz četru istabu dzīvokļiem. Projekta pirmās kārtas būvniecību plānots uzsākt 2025. gada pirmajā pusē ar sešstāvu ēku, kurā būs 72 dzīvokļi.

Torņakalnā, Vienības gatvē 24, kur senāk atradusies V. Hartmaņa “Rīgas eļļas spiestuve”, vadošais mājokļu attīstītājs “Bonava Latvija” plāno līdz 2029. gadam uzbūvēt jaunu dzīvojamo māju kvartālu, kas sastāvēs no deviņām dzīvojamām ēkām ar vairāk nekā 400 enorgoefektīviem un funkcionāliem divu līdz četru istabu dzīvokļiem. Godājot zemesgabala vēsturi, nolemts saglabāt un jaunajā būvapjomā integrēt daļu industriālās apbūves, tādējādi piešķirot kvartālam savu neatkārtojamu identitāti, kas atspoguļosies arī projekta nosaukumā. Iedvesmojoties no rūpnieciskās darbības, kas reiz attīstījusies šajā teritorijā, iecerētais jauno mājokļu projekts nosaukts par “Hartmaņa kvartālu”.

 

“Torņakalns jau izsenis pazīstams ne tikai ar daudzajiem muižu kompleksiem, no kuriem daļa joprojām rotā apkaimes arhitektonisko ainavu, bet arī ar vairākām manufaktūrām un fabrikām. Uz šejieni savulaik pilsētnieki devušies atpūsties un baudīt gleznaino ainavu. Arī mūsdienās apkaimes apkārtne ar Arkādijas parku un Mārupīti ir iecienīta pastaigu un atpūtas vieta. Tāpēc man ir liels prieks, ka jau tuvākajos gados Torņakalna dzīvojamo fondu varēsim papildināt ar ilgtspējīgiem un videi draudzīgiem mājokļiem, kuros mūsdienu dzīvošanas standarti apvienoti ar teritorijas industriālā mantojuma vaibstiem. Piemēram, teritorijā esam iecerējuši saglabāt un integrēt plānotajā apbūvē senās eļļas spiestuves 45 metrus augsto sarkano ķieģeļu dūmeni,” atklāj “Bonava Latvija” valdes priekšsēdētājs Mareks Kļaviņš.

 

Projektā “Hartmaņa kvartāls” būs padomāts par visu nepieciešamo patīkamai ikdienai – ikvienam dzīvoklim būs balkons vai izeja uz personīgo zaļo zonu, ēku pagrabstāvā atradīsies koplietošanas telpas bērnu ratiņu novietošanai un individuālas noliktavas telpas, kas iekļautas dzīvokļu pārdošanas cenā. Topošo iemītnieku ērtībām ēkās būs pieejami lifti, bet, rūpējoties par gaisa kvalitāti, katrā dzīvoklī būs ierīkota ventilācijas sistēma ar rekuperāciju.

Liela uzmanība tiks pievērsta arī kvartāla labiekārtojumam – ēku iekšpagalmos atradīsies savā starpā savienotas atpūtas, sporta un rotaļu zonas, kas nodrošinās patīkamu vidi kopīgām laika pavadīšanas aktivitātēm ģimenes, kaimiņu vai draugu lokā. Tiem, kam tuvs aktīvs dzīvesveids, noderēs arī kvartālā izbūvētās velosipēdu novietnes. Tāpat teritorijā būs pieejamas autostāvvietas, kas aprīkotas ar elektroauto uzlādes infrastruktūru, savukārt uz ēku jumtiem būs uzstādītas saules paneļu stacijas.

Iepazīties ar plānoto projektu un reģistrēt savu interesi iespējams “Bonava Latvija” mājaslapā šeit: https://www.bonava.lv/dzivokli/riga/tornakalns/hartmana-kvartals