Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

Pirkuma līgums

Kad māja, kurā atrodas Jūsu izvēlētais dzīvoklis, ir nodota ekspluatācijā (vai gadījumā, ja dzīvoklis ir izvēlēts jau uzbūvētā un ekspluatācijā nodotā projektā), var slēgt Pirkuma līgumu un doties pie notāra, lai noformētu dokumentus pircēja īpašumtiesību reģistrācijai Zemesgrāmatā.

Kas ir pirkuma līgums?

Pirkuma līgums ir rakstisks līgums, ko paraksta divas puses – pircējs un pārdevējs. Visbiežāk pirkuma līgums tiek attiecināts uz nekustamo īpašumu: dzīvokli, māju vai zemi. Pirkuma līgumā būtiski ir atrunāt ne tikai darījuma priekšmetu un maksu, bet arī samaksas kārtību, kādā maksājums tiks veikts, īpašuma nodošanas procesu, strīdu izskatīšanu un citus būtiskus aspektus. Jāatceras, ka nekustamā īpašuma pirkuma līgums automātiski nerada īpašuma tiesības uz nekustamo īpašumu, piemēram, dzīvokli, tāpēc īpašuma tiesības ir jānostiprina zemesgrāmatā uz notariāli apliecināta nostiprinājuma lūguma pamata.

Nekustamā īpašuma pirkuma līgums ir svarīgs dokuments gan nekustamā īpašuma pircējam, gan arī tā pārdevējam, tāpēc tā sastādīšana noris ļoti rūpīgi un pārdomāti, norādot skaidrus un konkrētus nosacījumus un paredzot vairākas būtiskas nianses. Dažkārt tiek izmantots nekustamā īpašuma pirkuma līgums paraugs, taču ieteicams izmantot speciālistu sagatavoto dzīvokļa pirkuma līgumu. Iegādājoties dzīvokli pie nekustamā īpašuma attīstītāja Bonava Latvija, Jums nebūs jāmeklē nekustamā īpašuma pirkuma līguma paraugs internetā, jo dzīvokļa pirkuma līgumu uzņēmuma juristi sagatavo paši, lai Jums nav jāuztraucas par dokumentu noformēšanu. Parasti pirkuma līgumā tiek norādīts:

  • pārdevēja un pircēja informācija;
  • līguma priekšmets;
  • kopējā pirkuma summa;
  • pirkuma līguma noteikumi;
  • un cita svarīga informācija, kas nepieciešama darījuma noslēgšanai.

 

Pirkuma līgums – pēdējais jaunā dzīvokļa iegādes solis

Pirkuma līguma un īpašumtiesību nostiprināšana zemesgrāmatā ir jaunā dzīvokļa iegādes pēdējais solis pēc tam, kad klients ar nekustamā īpašuma attīstītāju noslēdz dzīvokļa pirkuma līgumu un veic pēdējos maksājumus. Pēc īpašumtiesību reģistrēšanas klients kļūst par pilnvērtīgu jaunā dzīvokļa īpašnieku.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par dzīvokļa iegādes posmiem jaunajā projektā, sazinieties ar Bonava Latvija nekustamā īpašuma speciālistiem, kuri sniegs visu nepieciešamo informāciju, arī par dzīvokļa pirkuma līgumu.

Biežāk uzdotie jautājumi

  1. Vai pirkuma līgums ir jāparaksta notāra klātbūtnē?


Nē, pirkuma līgums nav obligāti jāparaksta notāra klātbūtnē.

  1. Kas jādara pēc tam, kad noslēgts dzīvokļa pirkuma līgums?

 

Pēc tam, kad tiek noslēgts dzīvokļa pirkuma līgums, jaunajam īpašniekam ir jānostiprina dzīvokļa īpašuma tiesības zemesgrāmatā uz notariāli apliecināta nostiprinājuma lūguma pamata. Zemesgrāmatā ir jāiesniedz pirkuma līgums kopā ar nostiprinājuma lūgumu.

  1. Vai var izmantot nekustamā īpašuma pirkuma līguma paraugu?

Nekustamā īpašuma pirkuma līgums paraugs var sniegt vērtīgu ieskatu par to, ko nepieciešams ietvert pirkuma līgumā. Ja tiek izmantots nekustamā īpašuma pirkuma līguma paraugs darījumā slēgšanā, vislabāk to ir pārbaudīt pie jurista. Taču, ja iegādājaties dzīvokli jaunajā projektā pa tiešo no projekta attīstītāja, tad nekustamā īpašuma pirkuma līguma paraugs nebūs vajadzīgs, jo pirkuma līgums tiek sagatavots no projekta attīstītāja puses.