Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

Nominācijas

Lai atbalstītu tos, kuri kaimiņattiecību kopšanai veltījuši savu sirdi un dvēseli, mēs esam radījuši atbalsta programmu.

Nominē sevi, savu aktivitāšu grupu vai cilvēku no sava Bonava projekta, kurš ir pelnījis atzinību! Vai kāds ir ar īpašu dedzību mācījis Tev un Taviem tuvajiem ko jaunu, veltījis enerģiju grupas sapulcināšanai vai ir iedvesmojis Tevi? Aizpildi veidlapu un piesaki viņu atbalstam! Lai sniegtu atbalstu, mēs finansēsim jūsu aktivitātei vajadzīgos rīkus un aprīkojumu. Ko jūs teiktu par katliem, jogas paklājiņiem vai īpašu aprīkojumu jūsu velosipēdiem?

Biežāk uzdotie jautājumi

Kas ir sponsorēšana?

Katru gadu mēs plānojam sponsorēt astoņus cilvēkus, kurus dēvējam par kaimiņattiecību kopējiem, un piešķirt viņu aktivitātēm atbalstu 500 EUR vērtībā. To darām, lai izceltu iedzīvotāju centienus un palīdzētu iniciatīvai turpināties.

Kāpēc Bonava to dara?

Mūsu vīzija ir radīt laimīgas mājas un apkaimes ikvienam. Savukārt viena no laimīgas apkaimes svarīgākajām sastāvdaļām ir sociālais aspekts – iespēja iecienītām nodarbēm kopā ar citiem kopienas pārstāvjiem. Tāpēc cilvēki, kas realizē kopīgas iniciatīvas, ir tik svarīgi, un mēs gribam atbalstīt gan viņus, gan viņu organizētās aktivitātes cerībā, ka tās turpināsies un vērsīsies plašumā.

Izceļot šos cilvēkus, mēs ceram iedrošināt arī citus spert nākamo soli un sākt pašiem savas apkaimes aktivitātes.

Kas ir “Kaimiņattiecību kopējs”?

Kaimiņattiecību kopējs ir cilvēks, kas Bonava projekta apkaimē uzsācis aktivitāti ar mērķi satuvināt kaimiņus.

Kas man jādara, lai saņemtu atbalstu?

Mēs sniedzam atbalstu cilvēkiem, kas ir uzsākuši vai grib uzsākt Bonavas apkaimē kādu aktivitāti kopā ar saviem kaimiņiem (piemēram, kopīgas jogas vai riteņbraukšanas nodarbības). Ja Tu esi cilvēks, ko mēs dēvējam par kaimiņattiecību kopēju, Tu vari pieteikties atbalsta saņemšanai.

Cik lielu finansiālo atbalstu es varu saņemt?

Ja Tu un Tava iniciatīva tiks izvēlēta sponsorēšanai, mēs finansiāli atbalstīsim nepieciešamā inventāra iegādi 500 EUR vērtībā.

Kas var pieteikties?

Tu vari pieteikties, ja dzīvo Bonava projektā un esi sācis vai vēlētos uzsākt aktivitāti, kas tiks veikta kopā ar kaimiņiem (piemēram, kopīgas jogas vai riteņbraukšanas nodarbības). Svarīgi, lai tajā piedalītos vairāk nekā divi (2) cilvēki, neskaitot Tevi pašu, un lai tā būtu ilgtermiņa aktivitāte, kas tiek rīkota regulāri.

Tu vari pieteikt arī kādu citu, kas ir sācis vai vēlētos uzsākt šādu aktivitāti.

Kāda veida iniciatīvas es varu pieteikt atbalsta saņemšanai?

Tu vari pieteikt visas iniciatīvas, kuras tiek regulāri īstenotas kopā ar kaimiņiem un kurās piedalās vairāk nekā divi (2) cilvēki, neskaitot Tevi pašu. Tā var būt iniciatīva, kura jau tiek īstenota vai kuru Tu vēlētos īstenot.

Kā es varu pieteikties?

Tu vari pieteikties, aizpildot veidlapu šeit

Kad es uzzināšu, vai esmu izvēlēts?

Pieteikumus pieņemam līdz 2022. gada 26. maijam, un līdz 9. jūnijam mēs visiem, kas būs pieteikušies, paziņosim, vai viņi ir vai nav izvēlēti atbalsta saņemšanai.

Ja esi nokavējis pieteikšanās termiņu, neraizējies! Šī ir pastāvīga, ilgtermiņa iniciatīva, tāpēc seko līdzi mūsu sociālajiem tīkliem un/vai mājaslapai, kur paziņosim par jauniem pieteikumu pieņemšanas datumiem.

Kā es uzzināšu, vai esmu izvēlēts?

Kad žūrija būs pieņēmusi lēmumu, izvēlētie cilvēki saņems ziņu pieteikumā norādītajā e-pastā.

Kas notiks pēc tam, kad būšu izvēlēts?

Kad būsi izvēlēts, e-pastā saņemsi apstiprinājumu atbalsta saņemšanai. Pēc tam vienosimies par Tevis izvēlētā aprīkojuma iegādes finansēšanu, nepārsniedzot noteikto maksimālo summu. Tāpat mēs apmeklēsim Tevi un Tavu projektu, lai izveidotu iniciatīvas un izvēlētā kaimiņattiecību kopēja aprakstu un vizuālos materiālus.

Cik daudzi saņems atbalstu?

Tas ir atkarīgs no tā, cik daudzus pieteikumus atbalstam mēs būsim saņēmuši. Šajā pieteikšanās periodā mēs plānojam atbalstīt 8 apkaimes kopības sajūtas veidotājus.

Kādi ir kritēriji/kā tiek izvērtēts pieteikums?

Pieteikumus mēs izvērtēsim, balstoties uz šādiem kritērijiem: 

  • vai aktivitāti uzsāk Bonavas iedzīvotājs un vai tā tiek vai tiks īstenota kādā no mūsu projektu apkaimēm;
  • vai aktivitāte notiek vai notiks regulāri;
  • vai aktivitātē piedalās vai piedalīsies vairāk nekā divi (2) kaimiņi (jo vairāk, jo labāk);
  • vai iniciatīvas īstenošanas izmaksas nepārsniedz noteikto maksimālo summu.

Pieteikumu izskatīs žūrija, kurā būs Bonava iekšējie - Kaspars Ekša - Bonava Mārketinga un Pārdošanas vadītājs / ārējie - Ilona Stalidzāne, Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centra attīstības un klientu apkalpošanas pārvaldes vadītāja.

Kāds ir pieteikšanās termiņš?

Šajā periodā pieteikšanās termiņš ir 2022. gada 19. maijs. Ja esi nokavējis pieteikšanās termiņu, neraizējies! Šī ir pastāvīga, ilgtermiņa iniciatīva, tāpēc seko līdzi mūsu sociālajiem tīkliem un/vai mājaslapai, kur paziņosim par jauniem pieteikumu pieņemšanas datumiem.

Kā tas uzlabos manu dzīvi?

Iepriekš aptaujājot iedzīvotājus, esam secinājuši, ka viena no laimīgas apkaimes nozīmīgākajām sastāvdaļām ir sociālais aspekts un iecienītas nodarbes kopā ar citiem kopienas pārstāvjiem. 

Vairāk par to vari izlasīt mūsu Laimīgas apkaimes ziņojumā šeit: Laimes pētījums - Bonava
Kāds būs atbalsta saņemšanas process?
Ja Tu un Tava iniciatīva tiks izvēlēta sponsorēšanai, mēs ar Tevi vienosimies par nepieciešamā aprīkojuma finansēšanu 500 EUR vērtībā.
Kā tiks apstrādāti mani personas dati?
Papildu informācija par to, kā mēs aizsargājam un apstrādājam Jūsu datus, pieejama šajā linkā.
Vai es varu gūt labumu, piesakot kādu citu?

Ja tu piedalies nominētā cilvēka īstenotajā iniciatīvā, Tu kopā arī citiem aktivitātes dalībniekiem varēsi izmantot jauno aprīkojumu.

Cik kaimiņiem ir jāpiedalās aktivitātē, lai varētu pieteikties?

Vismaz 2 (diviem) kaimiņiem, neskaitot nominēto cilvēku/pieteikuma iesniedzēju.

Vai es varu pieteikties, ja es gūšu no šīs aktivitātes peļņu?

Diemžēl nē. Šobrīd atbalsts tiek piešķirts bezpeļņas iniciatīvām, kuras apkaimē īsteno kaimiņi.

Kāda veida aktivitātes var būt iniciatīvas?

Dārzkopība, adīšana, skriešana, braukšana ar velosipēdu un sports ir lieliski piemēri aktivitātēm, kuras Tu vari īstenot kopā ar kaimiņiem, taču ierobežojumu nav.

Vai es varu pieteikt ideju vai tikai projektu, kas jau tiek īstenots?

Tu vari pieteikt abus – gan ideju, kuru Tu vēlētos īstenot, gan projektu, kas jau tiek realizēts. Svarīgākais, lai ideja vai projekts būtu aktivitāte, kas kopā ar kaimiņiem tiek vai tiks īstenota vietā, kur jūs dzīvojat, un tā ir vai būs regulāra.

Vai es varu pieteikt projektu atkārtoti?

Ja projekts jau ir saņēmis atbalstu, Tu to otrreiz vairs nevari pieteikt, lai sniegtu mums iespēju atbalstīt pēc iespējas vairāk apkaimju un iniciatīvu.