Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

Interjera dizaina tendences 2021. gadā

2021. gads nāk ar jaunām vēsmām dažādās jomās – arī mājokļa dizainā. Kā ik gadu, galvenā interjera tendence joprojām ir tā atbilstība mājokļa iemītnieka gaumei, vēlmēm un vajadzībām. Tikai ieklausoties sevī, iespējams nonākt pie pareizākā un gaumīgākā risinājuma. Taču ko ņemt vērā tiem, kuri apņēmušies savu mājokli šogad padarīt modernu un mūsdienīgu? Kā saglabāt ērtumu un funkcionalitāti? Ko šogad ir vērts iekļaut interjerā, bet ko labāk atstāt iepriekšējā gadā? Latvijas un pasaules dizaineru ieteikumus apkopojuši mājokļu attīstītāja “Bonava Latvija” speciālisti.

Gada krāsas: dzeltena un pelēka

Kā katru gadu, arī šogad Pantone krāsu institūts pasludinājis gada krāsas, kam būs liela nozīme dizaina industrijā: tas ir rāmi pelēkais 17-5104 Ultimate Grey un optimistiski dzeltenais 13-0647 Illuminating. Šie toņi veido neparastu kontrastu, dzeltenajam atsvaidzinot un iedzīvinot pelēko toni. Mājokļa dizainā vai interjera detaļās tie radīs mierīgu, harmonisku, tomēr dzīvespriecīgu noskaņu. Kā vienmēr, arī šogad aktuāla būs baltā krāsa, kas radīs patīkamu tīrības sajūtu un būs viegli saskaņojama gan ar gada krāsām, gan citiem toņiem.

 

Funkcionalitāte – pāri visam

Covid-19 pandēmija savus nospiedumus atstājusi arī interjera aktualitātēs. Ja citus gadus galvenie akcenti likti uz dizainu, krāsām un formām, šogad svarīgākā loma būs funkcionalitātei. Mājas vairs nav tikai vieta gulēšanai un atpūtai vakaros, daudziem tā ir darba vieta. Tāpēc arvien straujāku popularitātes norietu piedzīvo atvērtā tipa plānojuma dzīvokļi un priekšroka tiek dota dzīvokļiem ar izolētām istabām – pat tad, ja tām ir mazāka platība.

Mājas biroja telpās dizainam jākalpo primārajam mērķim. Iekārtojot telpu, noteikti jāparedz ergonomiska vieta darba galdam, neaizmirstot par neitrālu un patīkamu fonu video sapulcēm. Vēl labāk, ja mājas darba vietu izdodas iekārtot tā, lai, atgriežoties birojā, to būtu iespējams pārvērst par vietu hobijam, mājas kinozālei vai citām nodarbēm atkarībā no saimnieka interesēm un vajadzībām.

 

Vecmāmiņu šiks

Ciemošanās pie vecmāmiņas asociējas ar ko siltu, mājīgu un aicinošu. Tādu noskaņu ir viegli radīt arī pašam savā mājoklī. Puķainas tapetes, pasteļtoņi un oriģinālas krāsas, zaļi virtuves skapīši, vintāžas gleznas, trauki un dekori – tas viss šogad būs modē, turklāt īstās noskaņas radīšanai pietiks vien ar dažiem elementiem.

 

Industriālais stils

Tie, kuri pēdējā laikā pievērsuši uzmanību TV seriāliem, būs pamanījuši, ka arvien biežāk tajos parādās tā sauktie loft dzīvokļi ar izteikti industriālu stilu. 2021. gadā katrā mājoklī moderni būs industriālie elementi: atklātas ķieģeļu vai betona sienas un detaļas (šādu iespaidu iespējams panākt arī ar dizaina tapešu vai flīžu palīdzību, ja sienas sākotnēji ir gludas), koka un metāla elementu savienojumi, neitrālas krāsas. Joprojām dominēs melnais un tumši pelēkais, taču par īpaši atsvaidzinošu uzskatāms navy jeb tumši zilais tonis – tumšo toņu cienītāji, kuri vēlas piešķirt mājoklim individualitāti, to novērtēs kā lielisku alternatīvu melnajai krāsai.

 

 

Dabiskums un pašizpausme

Dabiskums ir viena no nemainīgām vērtībām telpu interjerā, kas savu aktualitāti nezaudēs arī šogad. Dabiskumu iespējams uzsvērt ne tikai ar dabā atrodamajiem materiāliem, piemēram, lina aizkariem vai vilnas plediem sintētikas vietā un bagātīgu istabas augu kolekciju, bet arī dabisku telpas iemītnieka pašizpausmi. Jau sen esi vēlējies pielikt pie sienas pašdarinātu mākslas darbu? Noaust pledu vai paklāju? Izveidot augu kompozīciju vai apgleznot sienas? Ļauj sev izpausties un dari to šogad, ir īstais brīdis!

 

Ilgtspēja un harmonija

Lai ko teiktu skeptiķi, vides aizsardzība, ilgtspēja un moderns dizains lieliski sader kopā! Jauno dizaineru un mākslinieku darbos ilgtspējai ir arvien lielāka nozīme, izmantojot pārstrādājamus vai izgudrojot jaunus, arvien dabiskākus un izturīgākus, materiālus, bet ražošanas procesā cenšoties mazināt ietekmi uz apkārtējo vidi un atkritumu daudzumu. Zaļais ir modē ne tikai virtuves skapīšos, bet arī domāšanā!

Laikā, kad valda nenoteiktība un satraukums, īpaši svarīgi (un tādēļ – modē) ir nodrošināt harmoniju tur, kur pavadām tik daudz laika – mājās. Lai gan harmonija rodas mūsos pašos, apkārtējā vide un tās iekārtojums noteikti var palīdzēt. Tāpēc šogad modē ir ne vien istabu savstarpējā saskaņošana, bet arī balkona, lodžijas vai terases pielāgošana kopējiem toņiem un dizaina vēsmām.