Labākai lietotāja pieredzei lūdzam izmantot kādu citu interneta pārlūku

Privātās dzīves un darba līdzsvaru

Vairāk nekā puse jeb 56% Latvijas iedzīvotāju vēlētos rast lielāku savas privātās dzīves un darba līdzsvaru. Visbiežāk neizdodas atvēlēt laiku tādām privātās dzīves aktivitātēm kā sporta nodarbībām un kultūras pasākumu apmeklēšanai – to atzīst attiecīgi 47% un 44% aptaujāto. Trešdaļa jeb 33% iedzīvotāju apliecina, ka pietrūkst laika, ko veltīt tikai sev. Tā noskaidrots Latvijā vadošā nekustamo īpašumu attīstītāja “Bonava Latvija” starptautiskajā pētījumā “Laimes indekss”, kas veikts sadarbībā ar pētījumu aģentūru “Cliente”.

Pētījums “Laimes indekss” arī atklāj, ka iedzīvotāju emocionālo labsajūtu un laimi, tostarp, darba un dzīves līdzsvaru ietekmē arī vide, kurā dzīvojam. Pareizi izvēlēts mājoklis var palīdzēt ikdienas steigā rast vairāk laika sev būtiskām nodarbēm.

“Attīstot daudzdzīvokļu māju projektus, mēs varam būtiski sekmēt cilvēku laimes izjūtu, tajā skaitā palīdzēt rast vairāk laika sev un savai ģimenei, draugiem, kā to apliecina pētījums. To apzinoties, mēs īpašu vērību veltām tam, lai “Bonava Latvija” projektu iedzīvotājiem radītu mūsdienīgu un labiekārtotu mājvietas apkārtni – bērnu rotaļlaukumus, zaļās atpūtas un grila zonas, lapenes un speciāli aprīkotus sporta laukumus – kur iespējams pavadīt laiku ar sev tuvajiem, sportot vai vienkārši atpūsties. Mūsu jaunākos projektus veidojam arī ņemot vērā pasaulē aktuālu tendenci – radīt atsevišķas koptelpas, kuras ikviens mājas iedzīvotājs var izmantot, piemēram, bērnu ballīšu rīkošanai vai sevis realizēšanai, nodarbojoties ar kādu hobiju, interesi,” atzīmē “Bonava Latvija” mārketinga un pārdošanas vadītājs Kaspars Ekša.

 

“Dzīvošana pilsētā joprojām ir aktuāla un pieprasīta, vienlaikus cilvēki arvien apdomīgāk izvērtē mājoklī un tam apkārt esošo infrastruktūru un to, kā tā var atvieglot ikdienas gaitas, tādējādi palīdzot rast lielāku privātās dzīves un darba līdzsvaru,” piebilst K.Ekša.

 

Līdzīgi dati attiecībā uz cilvēkiem svarīgiem darba un dzīves līdzsvara aspektiem iegūti arī Zviedrijā, Dānijā, Norvēģijā, Somijā, Vācijā, Igaunijā un Krievijā (Sanktpēterburgā) veiktajā “Laimes indeksa” pētījumā. Arī šajās valstīs starp populārākajām aktivitātēm, kam iedzīvotāji vēlētos vairāk laika, ir minētas sporta aktivitātes, kultūras pasākumu apmeklēšana, kā arī mājas uzkopšana, brīvā laika veltīšana sev, draugiem un ģimenei.

Pētījums “Laimes indekss”, kura mērķis bija noskaidrot, kādas mājas ir ērtas dzīvošanai un piemērotas mūsdienu cilvēkiem, noritēja astoņās valstīs: Zviedrijā, Dānijā, Norvēģijā, Somijā, Vācijā, Krievijā (Sanktpēterburgā), Igaunijā un Latvijā. Kopumā tika aptaujāti 8582 cilvēki (aptuveni 1000 katrā valstī).

 

“Bonava Latvija” īsteno ekonomiskā segmenta un arī biznesa klases mājokļu attīstīšanu, būvniecību un pārdošanu Rīgā saskaņā ar augstākajiem skandināvu kvalitātes un funkcionalitātes standartiem, veidojot būtisku alternatīvu novecojušajam padomju laiku dzīvojamajam fondam. Kopumā 2019. gadā būvniecības stadijā ir 705 dzīvokļi septiņos “Bonava Latvija” projektos, no kuriem līdz gada nogalei plānots pabeigt 475 dzīvokļu būvniecību.

 

Par “Bonava Latvija”

“Bonava Latvija” ir lielākais nekustamo īpašumu attīstītājs Latvijā, kura mātes uzņēmums “Bonava” ir vadošais nekustamo īpašumu attīstītājs Ziemeļeiropā. “Bonava” rada mājas un apkaimes kopš aizvadītā gadsimta trīsdesmitajiem gadiem. Pašlaik uzņēmumā strādā 2100 darbinieki, un tas ir pārstāvēts Zviedrijā, Somijā, Dānijā, Norvēģijā, Vācijā, Krievijā, Igaunijā un Latvijā, 2018. gadā sasniedzot pārdošanas rezultātus 14 miljardu Zviedrijas kronu apmērā. “Bonava” akcijas tiek kotētas “Nasdaq” biržā Stokholmā. Vairāk par “Bonava”: www.bonava.lv.